Ana içeriğe atla

Microsoft Türkiye 2009 Yaz Stajı

Ne yaparsan yap farkını göster!
Microsoft Türkiye 2009 Yaz Stajı başvuru süreci başladı! Yaz döneminde 6 hafta boyunca Microsoft Türkiye’de staj yapmak isterseniz sağlamanız gereken bazı koşullar ve tamamlamanız gereken bir başvuru süreci var. Bu sene yapılan başvurular arasında en yaratıcı projeyi yapan 2 kişi CASPER'dan CPU-N270-8E00 Minibook kazanacak!
Buna göre ;
KİMLER BAŞVURABİLİR?
• Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokullarının 2., 3. Veya 4. Sınıflarında öğrenci olmak
• Yazılı ve sözlü olarak iyi derecede ingilizce bilmek ve kullanmak
• Çeşitli projelerde yer almaya hazır, analitik, sonuç odaklı ve takipçi , teknolojiye tutku ile bağlı, yaratıcı, hızlı ve dinamik olmak
• Microsoft ürünlerini bilmek ve araştırmaya meraklı olmak
• Daha önce Microsoft’ta staj yapmamış olmak gereklidir.
Bu ön koşulları sağlayan adaylar başvurularını aşağıda anlatılan adımları tamamlayarak yapabilirler.
BAŞVURU ADIMLARI:
http://microsoftliveintern.spaces.live.com adresine gir
• Sitedeki içeriği, videoları , bilgileri, staj ile ilgili detayları incele
• Kendi başvurun için yaratıcı bir konu ve proje belirle ( Pazarlama, Satış, Yazılım ve İnternet Servisleri)
• Bize kendini gösterdiğin, en yaratıcı projeyi oluştur : Tüm fikirlerini, videolarını, dökümanlarını, resimlerini, ifade etmek istediğin anlatmak istediğin tüm hikayeni ve fikirlerini http://spaces.live.com üzerinde oluşturacağın kendi blogunda yayınla.
• Son adım olarak http://www.microsoft.com/turkiye/kariyer/default.mspx adresinden “internship” ilanına başvur. Burda oluşturacağın başvuru Kapak yazına muhakkak blog adresini eklemeyi unutma.
SEÇİM KRİTERLERİ:
• Projenin seçilen tema ile olan uyumu
• Hazırlanan blog’un içerik açısından çeşitliliği ve farklı öğelerin kullanımı (video, resim, hikaye, vb. )
• Daha önce yapılmamış bir proje yapılması
• Hazırlanan blog'un yaratıcılığı
• Mülakat sırasındaki proje sunumu
Değerlendirmeler Microsoft Türkiye İnsan Kaynakları, Tüketici ve Internet Servisleri Yöneticisi ve Windows İş Grupları Yöneticisi'nden oluşan 'Değerlendirme Komitesi' tarafından yapılacaktır.
Yukarıdaki ön koşulları sağlamayan ve açıklandığı şekilde başvurularını tamamlamamış adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yorumlar

Adsız dedi ki…
Sunduğunuz Türkçe kaynak için teşekkürler.
Çok basit 1 dille ve anlaşılır yazmışsınız elinize sağlık..

Bu blogdaki popüler yayınlar

SharePoint 2010 - Content Query for Blog Posts

I hope this post will help many of you feel comfortable with using the Content Query Web Part. In this post I will walk you through the process of creating a content query web part and configuring it to show custom field types. I will also give details on how to use XSLT to stylize and format the data being pulled. I will be using the following scenario as an example. Say that you had a site collection with a top level publishing site. This publishing site would display a the most recent blog posts from all blog sites within its own site collection. To solve this problem we will use a Content Query Web Part and a customized ItemStyle.xsl using XSLT. Please note that the “SharePoint Server Publishing Infrastructure” needs to be enabled at the site collection to display the content query web part. Step 1: Add a Content Query Web Part to Page Navigate to the site that you want the blog posts to show up and click on edit page. Under Editing Tools in the Ribb

.Net 3.5 SP1 – Full Install Packages (Tam Kurulum)

.Net Framework 3.5 SP1 ‘i bilgisayarınıza kurmak istediğinizde normal şartlar altında Microsoft ‘un sitesinde 2.7 mb ‘lik bir dosya indirir ve kurulum işlemlerinizi bu dosya üzerinden yaparsınız. Ancak bu indirmiş oluğunuz dosya yaklaşık 220 mb ‘lik veriyi internetten indirerek kurulum yapmaktadır. İnternet çıkışına izin verilmeyen kurumlar ve kuruluşlar için bu durum bir sıkıntı oluşturmaktadır. Bu sebepten ötürü aşağıdaki link yardımı ile tam yükleme paketini indirdikten sonra hiç internet ihtiyacınız olmadan .Net 3.5 SP1 ‘i kurabilmeniz mümkün olacaktır. Link

Microsoft .Net Framework 3.0 & 3.5 Full Download

.Net ile yazılım geliştiricilerin özelliklede Framework 3.x ile geliştirenlerin başlıca sorunu kurulum dosyası hazırladıklarında .Net Framework ‘ü kurmak için internete bağlanmalarıdır. Çünkü kurulum dosyaları 2-3 MB arasıdır. Yavaş internet kullanıcılarında ve kurumsal şirketlerde projelerin çok ama çok geç kurulmasına sebep olmaktadır. Bu sebepten ötürü sizlere .Net 3.x Framework ‘lerin tam kurulabilir paketlerinin linklerini sizlere sunuyorum. Umarım yararlı olur. Microsoft .NET Framework 3.5 Setup 32-bit version (Boyut(Size): ~200MB Microsoft .NET Framework 3.0 Setup 32-bit Version (Boyut(Size): ~50MB) 64-bit Version (Boyut(Size): ~90MB) Herkese iyi çalışmalar, kolay kurumlar diliyorum. :)