Ana içeriğe atla

Visual Studio 2010 – Extension Manager

Visual Studio üzerinde uygulama geliştirirken kullandığımız bazı eklentiler vardır. Bunları genellikle Microsoft ‘un web sayfası içerisinde Visual Studio Gallery alt dizininden yararlanarak bulur ve kurarız. Bu işlem Visual Studio 2010 ‘un çıkışı ile birlikte daha da basitleşmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Visual Studio 2010 ‘u açtıktan sonra tools menüsünün içerisinde yer alan Extension Manager bağlantısına tıklayarak karşımıza içeriklerin yer aldığı bir ekran çıkması sağlanır.

Tools ->Extension Manager

Extension Manager bağlantı sonucunda karşımıza çıkan ekranda daha önceden yüklenmiş olan, güncellenecek ve yeni yüklenebilecek eklentilere erişebilmek mümkündür. Ayrıca daha önceden eklemiş olduğunuz ama o esnada kullanmak istemediğiniz eklentileri de yine aynı ekran üzerinde pasif duruma getirip daha sonrasında yeniden aktif duruma getirebilmeniz mümkündür.

Extension Manager

Şimdi yapmanız gereken ihtiyacınız olan eklentiyi bulup kullanmak olacaktır.

İyi günler…

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

SharePoint 2010 - Content Query for Blog Posts

I hope this post will help many of you feel comfortable with using the Content Query Web Part. In this post I will walk you through the process of creating a content query web part and configuring it to show custom field types. I will also give details on how to use XSLT to stylize and format the data being pulled. I will be using the following scenario as an example. Say that you had a site collection with a top level publishing site. This publishing site would display a the most recent blog posts from all blog sites within its own site collection. To solve this problem we will use a Content Query Web Part and a customized ItemStyle.xsl using XSLT. Please note that the “SharePoint Server Publishing Infrastructure” needs to be enabled at the site collection to display the content query web part. Step 1: Add a Content Query Web Part to Page Navigate to the site that you want the blog posts to show up and click on edit page. Under Editing Tools in the Ribb

Microsoft .Net Framework 3.0 & 3.5 Full Download

.Net ile yazılım geliştiricilerin özelliklede Framework 3.x ile geliştirenlerin başlıca sorunu kurulum dosyası hazırladıklarında .Net Framework ‘ü kurmak için internete bağlanmalarıdır. Çünkü kurulum dosyaları 2-3 MB arasıdır. Yavaş internet kullanıcılarında ve kurumsal şirketlerde projelerin çok ama çok geç kurulmasına sebep olmaktadır. Bu sebepten ötürü sizlere .Net 3.x Framework ‘lerin tam kurulabilir paketlerinin linklerini sizlere sunuyorum. Umarım yararlı olur. Microsoft .NET Framework 3.5 Setup 32-bit version (Boyut(Size): ~200MB Microsoft .NET Framework 3.0 Setup 32-bit Version (Boyut(Size): ~50MB) 64-bit Version (Boyut(Size): ~90MB) Herkese iyi çalışmalar, kolay kurumlar diliyorum. :)

.Net 3.5 SP1 – Full Install Packages (Tam Kurulum)

.Net Framework 3.5 SP1 ‘i bilgisayarınıza kurmak istediğinizde normal şartlar altında Microsoft ‘un sitesinde 2.7 mb ‘lik bir dosya indirir ve kurulum işlemlerinizi bu dosya üzerinden yaparsınız. Ancak bu indirmiş oluğunuz dosya yaklaşık 220 mb ‘lik veriyi internetten indirerek kurulum yapmaktadır. İnternet çıkışına izin verilmeyen kurumlar ve kuruluşlar için bu durum bir sıkıntı oluşturmaktadır. Bu sebepten ötürü aşağıdaki link yardımı ile tam yükleme paketini indirdikten sonra hiç internet ihtiyacınız olmadan .Net 3.5 SP1 ‘i kurabilmeniz mümkün olacaktır. Link