Çarşamba, Ekim 10, 2007

Web 3.0

Web 3.0

 

 

 

Webdeki gelişimin hızına dikkat etmişsinizdir.Hayatımız sürekli siyah beyaz sayfarla dolu internet sistemleri ile doluydu.,

Daha sonraki gelişim aşamasında renkler gelmeye başladı.Bu gereken fakat yapılması bile hayal olarak görülen işlemler Web 2.0 adıyla karşımıza çıktı.

Bu gelişmeler oldukça internet kullanıcılarında da ekstra beklentiler oluşmaya başladı.Bu beklentilerin belkide en can alıcı noktası 3D (Üç boyutlu)  görüntülerin web' e girmesiydi.Bunun olup olmaması karşılaştırlırken ayrıca da 2010 'a yaklaşırken gelişen bilişim sistemleri sayesinde Web 3.0 beklentilerden daha hızlı ve çok daha kuvvetli bir biçimde hayatımıza girmeye başladı.

Web 3.0 bize neler kazandıracak. En bariz örneği göze inanılmaz güzel gözüken web sitelerinin oluşmasını sağlayacaktır.Bunu ne için yapıyorlar peki.Şöyle düşünmek gerekirse, Web sayfalarına renk geldiği zaman içimizde web' de dolaşma aşkı gelmişti.Üç boyutlu olduğunda ise bu durum oldukça farklılaşığp artık internette sörfün göze güzel olan bir zevk olmasını sağlayacaktır.

Hep beraber Web 3.0 'ı merakla bekleyip beraberinde getirdiği gelişmeleri gözlemleyeceğiz.

Hiç yorum yok: